Cum sa ma vindec de Anxietate?

korgpa3x
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Dec 07, 2013 10:34 pm

Cum sa ma vindec de Anxietate?

Mesaj de korgpa3x »

Am un timp de 2 anii probabil de cand a aparut Anxietate in viata mea , de unde a inceput am avut probabil probleme personale cand am luat aproape de inima si mam enervat gandinduma ca imi ajuta ceva dar el din pacat mai rau mi-am facut insumi mie. Cu parere de rau acum sufer cauzele la anxietate mea sunt frica, spaima, nu am incredere in mine insumi, am durere digestiva cum ma trezesc dis de dimineata, incepe nervul sistem sa ma ingrijorez cum va fii azi ceva rau o sa se intample cu mine deci am ingrijorari ft mari defapt pt nimic, iata ce face anxietate te distruge pur si simplu . Va rog din toata inima eu numai stiu ce sa fac cum sa ies din acest cosmar al vieti mele.
Psiholog Roxana Petrus
Mesaje: 37
Membru din: Vin Aug 02, 2013 1:37 pm

Re: Cum sa ma vindec de Anxietate?

Mesaj de Psiholog Roxana Petrus »

Buna ziua,

Ma gandesc ca va este dificil sa va confruntati cu aceste ganduri chinuitoare si aceasta anxietate intensta de atat de mult timp. Imi pare rau ca treceti prin aceasta situatie si imi imaginez ca nu va este deloc usor.

Ma bucur ca ati apelat la programul nostru de terapie online care va poate ajuta sa intelegeti mai bine de ce apar aceste simptome si cum puteti sa incepeti sa le controlati.
Am observat ca v-ati creat o fisa personala. Pentru a putea avea acces la explicatiile si la interventia specializata pentru starile pe care le resimtiti, este nevoie sa apasati butonul de „Salveaza si treci la urmatoarea sedinta” si veti putea trece mai departe in sedinta 2. In acest mod, din informatiile primite veti putea intelege cum va influenteaza gandurile emotiile pe care le aveti si ce puteti face pentru a incepe treptat sa va simtit mai bine.

Daca aveti orice fel de intrebari sau nelamuriri, nu ezitati sa mi le adresati. Va doresc o zi buna!
Psihoterapeut Roxana Petrus
Email: roxana.petrus@psihosolutii.ro
Telefon: 0757381077
Scrie răspuns