Anxietate, stres, fobii, ganduri obsesive - Se pot vindeca!

Psiholog Gabriel Dinu
Mesaje: 66
Membru din: Vin Oct 28, 2011 1:35 pm

Re: Anxietate, stres, fobii, ganduri obsesive - Se pot vinde

Mesaj de Psiholog Gabriel Dinu »

Draga Nicole,

Ma bucur foarte mult ca ai aceste vesti si ca nu te feresti sa le scrii pe forum!
Teoretic, terapia ta s-a incheiat, deoarece am atins scopul propus, si anume sa-ti controlezi emotiile, comportamentul si cea mai mare parte din viata ta. Felicitari!
Deja mi-au spus mai multe persoane ca le-a ajutat tot ce ai scris pe forum si stiu ca daca te-ar contacta cineva, pentru impresii si sfaturi, le-ai raspunde din toata inima. Iti multumesc!

O zi cat mai frumoasa si tine-ne te rog la curent cu tot ce este bun si frumos in viata ta!
Gabriel Dinu
Psiholog Gabriel Dinu
nicole5
Mesaje: 19
Membru din: Mie Noi 12, 2014 9:29 am

Re: Anxietate, stres, fobii, ganduri obsesive - Se pot vinde

Mesaj de nicole5 »

Ma bucur tare mult daca am putut ajuta pe cineva cu ce am scris eu aici. Si pe mine m-a ajutat la inceput ce am citit de la altii (cu toate ca, recunosc, eram destul de sceptica...). Daca ma contacteaza cineva, cu siguranta ii raspund.
Nu imi vine sa cred cum, la inceputul terapiei, o saptamana mi se parea un an (pana la urmatoarea noastra intrevedere) si acum trece o luna fara macar sa bag de seama!
Poate ma repet: Doresc tuturor de pe acest site si tuturor celor care vor veni pe acest site cel putin aceleasi rezolvari ca ale mele!
O zi buna, sanatate si numai bine.
Nicole5
ramomaia
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 24, 2015 12:18 am

Re: Anxietate, stres, fobii, ganduri obsesive - Se pot vinde

Mesaj de ramomaia »

Buna ziua.na numesc Ramona,am 28 de ani si sufar de anxietate de vreo 8 ani.sunt niste stari pe care nu le pot descrie in cuvinte.am urmat si tratamente si pe moment au trecut,acum am nascut de 2 luni,cea de a doua fetita si vad ca atacurile si anxietatea a reaparut.de ieri ma simt mai rau,am luat un extraveral dar si alaptez:(.acum o sa incerc sa ma tin tare si as dori sa incerc si eu terapia de pe gandeste sanatos.multa sanatate
nicole5
Mesaje: 19
Membru din: Mie Noi 12, 2014 9:29 am

Re: Anxietate, stres, fobii, ganduri obsesive - Se pot vinde

Mesaj de nicole5 »

Buna Ramona.
Felicitari pentru copilasi! Sigur, trebuie sa fii tare pentru ele (am trecut si eu prin asta). Apeleaza cu incredere la programul gandeste sanatos, o sa vezi rezultatele repede. Trebuie doar sa te mobilizezi sa le asculti sfaturile (sa citesti, sa faci abc-uri, miscare...). Stiu ca e greu, dar nu e imposibil. Evita extraveralul, incearca ceva din plante: rhodiola, stresclin, ulei esential de lavanda, iasomie, portocale... Sunt adjuvante bune la psihoterapie.
Numai bine si multa sanatate, cu cat mai putine stari anxioase si pe care sa le controlezi cat mai repede!
Nicole5
Psiholog Irina Paraschiv
Mesaje: 155
Membru din: Lun Iul 02, 2012 1:17 pm

Re: Anxietate, stres, fobii, ganduri obsesive - Se pot vinde

Mesaj de Psiholog Irina Paraschiv »

Buna Ramona, imi pare tare rau sa aud ca te confrunti cu aceste stari. Imi dau seama ca iti e greu si ma bucur ca ai apelat la ajutorul nostru. Vad ca ai parcurs deja primele 3 sedinte, asa incat ai aflat care sunt cauzele acestor stari. Te incurajez sa continui psihoterapia pentru ca doar asa vei invata cum sa iti recunosti gandurile care iti cauzeaza aceasta stare si vei invata cum le controlezi mai bine.

Anxietatea e tare neplacuta, dar e perfect controlabila folosind un program structurat de psihoterapie si indicatiile psihoterapeutului.

O zi linistita!
Irina Paraschiv
Psihoterapeut
+4 0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
www.psihosolutii.ro
www.gandestesanatos.ro
ramomaia
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 24, 2015 12:18 am

Re: Anxietate, stres, fobii, ganduri obsesive - Se pot vinde

Mesaj de ramomaia »

va multumesc mult pt sfaturi....de saptamana viitoare sper sa reusesc sa intru si eu in program....trebuie sa imi revin...in timp am invatat ca nu imi pot face rau starile de anxietate dar sunt foarte neplacute...in 3 ani am avut doar 3 4 reprize cu atacui de panica..a fost bn,acum sper sa imi revin sa fiu mai bine....va doresc un weekend placut si multa sanatate.
Scrie răspuns