Catastrofare, scenarita, trebuie neaparat, VINDECATE

Dorin007
Mesaje: 2
Membru din: Vin Ian 20, 2012 9:20 am

Catastrofare, scenarita, trebuie neaparat, VINDECATE

Mesaj de Dorin007 »

M-am inscris in programul Gandeste Sanatos deoarece catastrofam starile de anxietate si mi se parea ingrozitor daca as putea resimti asa ceva avand in vedere ca acum 4 ani am avut anxietate generalizata!

Daca as mai simti iar aceste stari ar fi groaznic si asta inseamna ca ceva grav se va intampla! Dupa cateva sedinte din acest program mi-am dat seama ca nimic nu e groaznic in lumea asta si conteaza foarte mult ce credem noi despre ceea ce ni se intampla nu neaparat ce ni se intampla.

Intotdeauna se poate mai rau, dar daca privim starile de anxietate ca pe un munte de netrecut, mereu vom fi la poalele lui si ma gandeam la asta mereu, ca ar trebui neaparat sa nu mai am astfel de stari ca altfel e groaznic si catastrofal. Aplicatia Gandeste Sanatos mi-a aratat ca intotdeauna se poate mai rau, ca anxietatea e vindecabila, chiar daca mai simt astfel de stari nu e cel mai rau lucru din lume, ca exista psihoterapie, educatia fizica si ca exista solutii si ca ne putem focusa pe ce este frumos si placut in viata noastra, asa ca ar fi de preferat sa nu mai simt astfel de stari dar daca iar simt, mergem mai departe.

Recomand GandesteSanatos tuturor ce catastrofeaza, mai ales ca va fi disponibila si pe mobil :)
Sanatate si toate cele bune!
danaro
Mesaje: 4
Membru din: Mar Feb 24, 2015 6:19 pm

Re: Catastrofare, scenarita, trebuie neaparat, VINDECATE

Mesaj de danaro »

Buna! M-am inscris si eu de curand! Am urmat primele sedinte, si mi s-a parut foarte oportuna terapia! Sper sa reusesc si eu in timp sa nu mai pun absolut orice la suflet!
victorita
Mesaje: 16
Membru din: Mar Aug 05, 2014 11:11 am

Re: Catastrofare, scenarita, trebuie neaparat, VINDECATE

Mesaj de victorita »

Buna! Bine ai facut ca ai intrat in program.Nu te astepta la rezultate miraculoase asa peste noapte ptr.ca nu va fi...De aceea trebuie sa urmezi intocmai indicatiile terapeutului tau ,lectiile primite zilnic ,nelipsitele ABC-uri (pe mine personal ma ajuta mult aceste abc-uri).Stiu ca nu va fi usor, dar vei vedea ca rezultatele vor fi pe masura.Nu ne-ai spus mai multe despre tine...de cand te simti asa?Oricum iti doresc mult noroc in terapie si sa auzim de bine! O duminica frumoasa!
Scrie răspuns