Anxietate generalizată cu atacuri de panica

sandra28
Mesaje: 2
Membru din: Mar Feb 10, 2015 11:08 pm

Anxietate generalizată cu atacuri de panica

Mesaj de sandra28 »

De 2 ani jumătate ,trec prin situații chinuitoare ca si toți care ne aflam aici . Datorită faptului ca nu am avut șansa de a urma psihoterapie la un cabinet ,am urmat tratament medicamentos care ma ajutat sa imi amelioreze simptomele tot timpul. Dar fiind constiienta ca fără psihoterapie nu scapi de anxietate si nici de atacuri de panica tot timpul am încercat sa găsesc o modalitate de a scapă de chinuri si intr-un final am găsit-o gândeștesanatos.ro; sunt foarte mulțumită si fericita pt ca in scurt timp se vad diferențe radicale. Simt o ușurare ce nu am simțit-o de anii , simt ca sunt pe drumul cel bun , simt ca dispar încetul cu încetul simptomele care ma chinuie ,simt ca revin pers care am fost odată ; nu fac altceva decât sa urmez Instrucțiunile dr-lui,psiholog in fiecare zi ; fac un efort pt a citi de 2-3 ori zilnic ședințele , pastilutele, ABC , video-urile, Etc . deoarece imi doresc foarte mult sa scap de simptomele ce ma chinuie zilnic si se merita ;funcționează perfect . Oricare dintre noi cu simptome mai putine sau mai multe , mai ,,lejere "sau mai avansate , pt ca avem oportunitatea de a scapă de ele pt totdeauna ,avem nevoie sa depunem si un efort , sa ne luptam si sa facem tot ce ne sta in putința sa trecem peste ele mai ales ca avem ajutor din partea dr.psiholog. Succes si sănătate multă !
Scrie răspuns