Anxietate, frica de moarte, atacuri de panica

claradragut
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Sep 30, 2017 10:42 am

Re: Anxietate, frica de moarte, atacuri de panica

Mesaj de claradragut »

bună! mă numesc Clara şi vreau să vă vorbesc despre lupta cu anxietatea. totul a început în septembrie când am avut un atac de panică...am crezut că mor...faptul că nu am simţit niciodată aceste senzaţii m-a îngrozit...atunci a început calvarul.am fost la analize, iar asteptarea rezultatelor mi s-a părut înfiorătoare, am slăbit vreo 4 kg în nici două luni, nu aveam poftă de mâncare, mi-am pus toate diagnosticele posibile. am fost la psihiatru şi am luat medicamente. zilele mi se păreau interminabile, iar senzaţiile insuportabile. m-am chinuit, dar totul a început să se schimbe în momentul când am început şedinţele cu Irina.am început să fac ABC-uri pentru fiecare lucru şi moment care mi se părea imposibil de trecut.nu a fost uşor, dar rezolvarea sarcinilor, construirea pastiluţelor psihologice, a făcut posibil ca ,în timp, gândurile sănătoase să se cimenteze în mintea mea.pentru mine au contat ffmult citatele zilelor, a contat fiecare întâlnire cu Irina. acum, când scriu sunt bine, mai am momente de îngrijorare, dar le dezbat şi lupt cu ele, pentru că trebuie să înţelegem că doar NOI le putem învinge, dar cu ajutorul psihoterapeuţilor. e greu de unul singur, avem nevoie de un ghid, care să ne arate cum să ne rearanjăm gândurile în sertarele minţii noastre. da, sunt mai atentă la mine, dar acum mă cunosc maibine...e ca o reîntoarcere în sine..începe un AN NOU...şi cu SPERANŢĂ, ÎNCREDERE, CURAJ, dar şi RĂBDARE, PERSEVERENŢĂ viaţa noastră poate fi mult mai FRUMOASĂ. da, Irina a avut dreptate, Clara de astăzi este la fel de umană şi imperfectă ca cea de dinainte. vă recoman să urmaţi sfaturile, să vă rezolvaţi temele şi să aveţi încredere în VOi şi în cei de lângă voi...O zi bună, Un AN bun!
Psiholog Irina Paraschiv
Mesaje: 155
Membru din: Lun Iul 02, 2012 1:17 pm

Re: Anxietate, frica de moarte, atacuri de panica

Mesaj de Psiholog Irina Paraschiv »

Buna Clara, ma bucur tare mult ca ai scris despre experienta ta cu anxietatea si despre vindecarea de anxietate. Eu te felicit ca ai apelat la ajutorul meu intr-un moment atat de greu din viata ta si iti multumesc pentru incredere.
Ai facut intr-adevar toate sarcinile, ai urmat indicatiile si iata ca rezultatele sunt aici!

Felicitari si iti multumesc inca o data pentru incredere!
Mult succes!
Irina Paraschiv
Psihoterapeut
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
004 0735 884 103
www.gandestesanatos.ro
www.psihosolutii.ro
Scrie răspuns