anxietate

miruna23
Mesaje: 3
Membru din: Mie Aug 12, 2015 8:19 pm

anxietate

Mesaj de miruna23 »

Buna seara!Ma numesc Miruna ....cred ca am anxietate ....am 23 de ani.....ma simt obosita,nelinistita...am dureri continue de cap....am un iubit care cred ca se uita dupa altele.....cand ii zic se enerveaza ...dar stiu ce am vazut
miruna23
Mesaje: 3
Membru din: Mie Aug 12, 2015 8:19 pm

Re: anxietate

Mesaj de miruna23 »

ce sa fac?am nevoie de ajutor
Cubex123
Mesaje: 36
Membru din: Vin Mar 27, 2015 4:30 pm

Re: anxietate

Mesaj de Cubex123 »

miruna23 scrie:ce sa fac?am nevoie de ajutor
In primul rand ar trebui sa descrii mai detaliat ceea ce se intampla cu tine:)
In cazul in care ai anxietate ai nevoie de un terapeut, cu ajutorul lui vei reusi sa scapi cu timp si rabdare.
Incearca sa detaliezi putin:)
Psiholog Mihaela Iote
Mesaje: 56
Membru din: Joi Noi 20, 2014 3:26 pm

Re: anxietate

Mesaj de Psiholog Mihaela Iote »

Buna miruna23,
Ma bucur ca ai ales sa ne impartasesti experienta ta aici!
Cred ca iti este dificil sa treci prin aceste stari, dar pentru a le intelege mai bine, te invit sa urmaresti cele 3 lectii gratuite din aplicatia gandestesanatos.
Sedintele de psihoterapie cognitiv-comportamentala te pot ajuta sa descoperi ce se afla in spatele simtomelor de anxietate si anume ce ganduri iti povoaca aceste stari, dar si ce ganduri sunt declansate de faptul ca prietenul tau poate se uita dupa alte fete. Tot in cadrul sedintelor poti invata cum sa gestionezi aceste ganduri, astfel incat emotiile si simptomele fizice resimtite sa fie unele adaptative care iti vor permite sa te bucuri de viata.

Iti stau la dispozitie pentru alte informatii.

O zi frumoasa!

Mihaela Iote
Psihoterapeut
Gandeste Sanatos
mihaela.iote@psihosolutii.ro
0736632545
miruna23
Mesaje: 3
Membru din: Mie Aug 12, 2015 8:19 pm

Re: anxietate

Mesaj de miruna23 »

Buna ziua!Va multumesc pentru raspuns!Am sa urmaresc cele 3 lectii gratuite ...ma intereseaza daca aveti un cabinet in Bucuresti!O zi superba!
Psiholog Mihaela Iote
Mesaje: 56
Membru din: Joi Noi 20, 2014 3:26 pm

Re: anxietate

Mesaj de Psiholog Mihaela Iote »

Buna seara,
V-am raspuns cu placere.
Da, avem cabinet in Bucureşti. Adresa este : Strada Piata Alba Iulia nr. 3, Bl. I2, Sc. A, Et. 2, Ap. 7, Sector 3, Bucureşti
Punct de reper: Intrarea in scara se afla intre banca BRD si restaurantul "La mama" sau Fast-food-ul " BE NAT".
Va stau in continuare la dispozitie pentru alte informatii de care aveti nevoie.

O noapte linistita!

Mihaela Iote
Psihoterapeut
Gandeste Sanatos
mihaela.iote@psihosolutii.ro
0736632545
Scrie răspuns