Incurajare

Ariadna
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mar 18, 2015 10:24 pm

Incurajare

Mesaj de Ariadna »

Buna seara tuturor !
As vrea sa cred ca prin putinele mele cuvinte voi reusi sa dau o raza de speranta celor ce trec prin urata experienta a anxietatii . Eu sant o fosta ,,clienta" si vreau sa va spun ca totul depinde de voi ! Stiu cat este de greu de crezut cand tie iti pare ca Nu vei reusi sa treci peste acest cosmar ....dar ati nimerit la locul si persoanele potrivite . Eu la inceput am incercat din disperare sa gasesc o solutie aici pt ca simteam ca nu voi reusi sa depasesc acel moment de una singura . Aici am gasit o persoana deosebita care m-a facut sa inteleg ca Nu sant singura in lupta mea si ca ma intelege . Era atat de confortant pt ca aici departe de casa si de familie imi era atat de greu sa stiu ca nimeni Nu reusea sa inteleaga prin ce trec . Vreau sa Multumesc Irinei Paraschiv pt ca exista si pt ca a facut cu suflet si rabdare tot ce tine de ea pt a ma ajuta si va spun cu toata increderea ca veti reusi doar sa aveti rabdare sa luati in serios tot ce e de facut si rezultatale Nu vor Intarzia sa apara . Eu am terminat de Ceva vreme terapia si Nu pot spune ca Nu am momente cand inca resimpt anxietatea dar stiu ca este normal ca nu trebe sa ma speri ci sa analizez bine ce o provoaca si sa o infrunt . La inceput e greu dar dupa putin efort rasplata e mult mai mare decat efortul depus :)
Viata e prea scurta sa o traim in zile triste si pline de ganduri gresite ce ne fac sa ne imbolnavim si sa nu né mai bucuram de viata ! Asa ca spor la munca si sper sa mai revin doar cu vesti bune !
O sera minunata tuturor !
Daca am cum sa ajut prin experienta mea traita in limita timpului posibil va las adresa mea de mail : arianna_o78@hotmail.com
Psiholog Irina Paraschiv
Mesaje: 155
Membru din: Lun Iul 02, 2012 1:17 pm

Re: Incurajare

Mesaj de Psiholog Irina Paraschiv »

Buna Ariadna, ma bucura demersul tau! Cred ca vei putea ajuta multe persoane sa isi inteleaga mai bine starile si sa apeleze mai repede la psihoterapie.

Te felicit pentru progresele facute si ma imi pare bine ca ai mentionat in postul tau despre perseverenta si despre rabdare; intr-adevar sunt doua elemente extrem de importante in lupta cu anxietatea.

Sper sa auzim vesti si mai bune in continuare!

Irina Paraschiv
Psihoterapeut
+4 0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
www.psihosolutii.ro
www.gandestesanatos.ro
Scrie răspuns