ANXIETATE

nicoleta_2015
Mesaje: 4
Membru din: Joi Sep 24, 2015 7:25 pm

ANXIETATE

Mesaj de nicoleta_2015 »

Totul a inceput cu o simpla ameteala,dupa care au urmat altele binenteles asta era data de anxietatea care incepuse sa se instaleze.De aici si pina la groaza si teroare nu a mai durat mult.Am crezut ca innebunesc ,ca imi pierd controlul si as putea sa fac rau persoanelor, copiilor mei (asta cred ca m-a speriat si indurerat cel mai tare).A inceput calvarul,anxietate 24 din 24,eram absenta la tot ,imi era frica sa ies din casa ,sa merg la cumparaturi,sa merg cu autobuzul,sa raman singura in casa. Am fost la doctorul de familie si mi-a dat pastile ,deci am inceput s-a cred ca sint BOLNAVA.IN fiecare dimineata ma trezeam cu sentimente negative groaznice Sint in Austria si am inceput sa caut disperata pe internet raspunsuri la pb mea si am gasit site-ul Gindeste Sanatos dar stand 2 luni fara ajutor anxietatea pusese stapinire pe mine.Cind m-am vazut ptr prima data cu psihoterapeuta mea MIHAELA IOTE nu stateam deloc bine,dar ea incetul cu incetul cu rabdare si decizie m-a facut sa inteleg usurinta situatiei care ptr mine era de nerezolvat si fara speranta.Dupa 2 luni de Psihoterapie stau bine, am inceput munca 2 ore pe zi ,merg cu autobuzul de care tare frica aveam,ha ha ha ,acum imi vine sa rid.Pe mine m-au ajutat A.B.C si disputarea emotiilor negative scris,citirea cartilor ,credintele si pastilutele,vizionarea filmuletelor mai ales din primele lectii,putin sport ,fiti activi si nu renuntati.Nu pot sa spun ca a fost usor ,a fost tare greu dar cu repetitie si curaj am reusit.Eu merg inainte cu psihoterapia ptr ca anxietatea a trecut dar mai am de lucrat cu mine.Multumesc Mihaela ptr suportul acordat SINGURA NU AS FI REUSIT .Apelati la site-ul Gindeste Sanatos daca vreti sa stati bine ,eu am facut-o dupa 2 luni si mi-a fost mai greu, dar DACA E CEVA CARE NU MA OMOARA NICI ATIT GROAZA NU-MI FACE.
Psiholog Mihaela Iote
Mesaje: 56
Membru din: Joi Noi 20, 2014 3:26 pm

Re: ANXIETATE

Mesaj de Psiholog Mihaela Iote »

Buna Nicoleta,
Iti multumesc pentru cuvintele frumoase si ma bucur ca ai ales sa scrii pe forum despre experienta ta! Ai scris forte frumos despre evolutia ta si intradevar mai avem de lucrat pentru a te echilibra pe termen lung, insa te felicit pentru efortul depus, sinceritatea si deschiderea de care dai dovada! Acum te poti bucura mai usor de familia ta, de experientele din fiecare zi si de locul tau de munca.

Felicitari inca o data, tine-o tot asa!
Ma bucur ca lucram împreuna si este o placere sa te vad mai nou zambind !

Cu drag,

Mihaela Iote
Psihoterapeut
mihaela.iote@psihosolutii.ro
0736632545
Scrie răspuns