anxietate

gigidruncea
Mesaje: 2
Membru din: Mie Feb 03, 2016 1:28 pm

anxietate

Mesaj de gigidruncea »

buna ziua, ma numesc Gigi am 18 ani si cred ca ma confrunt cu un fel de anxietate , mi-am facut analizele medicale si am constatat ca am mici probleme la rinichi , de cand am aflat parca a inceput sa ma doara spatele si sa ma gadesc (daca eu am o problema mai grava si nu mi-au spus....) si in plus simpt si intepaturi la nivelul pieptului, ce sa fac?
daniel05
Mesaje: 50
Membru din: Joi Ian 03, 2013 2:18 pm

Re: anxietate

Mesaj de daniel05 »

Pai ar cam trebui s-o iei cu inceputul si sa te gandesti ca daca problema era mai grava cu siguranta ti-ar fi spus. Nu cred ca exista doctor pe lumea asta care sa constate ceva si sa-ti spuna altceva, in cel mai rau caz un diagnistic gresit, ceea ce nu cred ca este cazul la tine. Dar daca ai indoieli poti oricand sa mai faci un control in alta parte ca sa te asiguri ca nu este asa. Restul somptomelor par a fi cele cauzate de anxietate, iar alea poti sa le rezolvi prin terapie.
O zi buna!
gigidruncea
Mesaje: 2
Membru din: Mie Feb 03, 2016 1:28 pm

Re: anxietate

Mesaj de gigidruncea »

Cred ca este un inceput de ipohondrie
Psiholog Mihaela Iote
Mesaje: 56
Membru din: Joi Noi 20, 2014 3:26 pm

Re: anxietate

Mesaj de Psiholog Mihaela Iote »

Buna seara gigidruncea,
Inteleg cat de greu poate fi sa afli ca ai probleme de sănătate si este normal sa te ingrijorezi. Dar daca aceasta ingrijorare devine intensa si iti afecteaza funcționalitatea, este important sa incepi sa lucrezi cu gandurile tale.
Pentru a elucida misterul si a evalua daca ai ipohondrie sau nu, putem tine o prima sedinta de psihoterapie in care sa facem o anamneza si sa vedem cu ce te confunti.
Pentru orice intrebari sau nelamuriri ai, ma pot contacta cu incredere. ( skype psiholog.mihaela.iote )

O seara placuta!

Mihaela Iote
Psihoterapeut
0736632545
dboros
Mesaje: 1
Membru din: Mar Oct 22, 2013 11:51 am

Re: anxietate

Mesaj de dboros »

Buna ziua,am intrat pe acest site in urma cu vreo 2 ani.La inceput am fost foarte tematoare,nu aveam incredere,nu cunosteam serviciile oferite,dar aveam o nevoie absoluta de asistenta specializata.Acum ,daca ma uit in urma,sunt foarte multumita de interesul care l-am dat pentru a intra in program si a beneficia de toate sedintele.In momentul de fata vreau numai sa multumesc celor ce au creat un astfel de serviciu,la distanta,si sa indrum pe toti cei ce au nevoie de ajutor sa nu se indoiasca de servicii si sa apeleze cu toata increderea.Problemele mele de anxietate,presarate cu atacuri de panica,nu sunt cu nimic mai deosebite decat a orcarui alt coleg de "suferinta".Daca cineva e interesat in mod deosebit de poveste,de manifestari poate sa ma conatcteze pe forum.Eu ce vreau de fapt aici ,este sa multumesc sincer firmei"Gandeste sanatos"ca exista,ca ne asculta,ca ne vindeca de problemele noastre care ne bulverseaza viata de zi cu zi.In mod deosebit multumesc domnului Gabriel Dinu,dansul fiind psihoterapeutul meu,pentru tot.Spun simplu si curat,pentru tot,si cei care au avut sedinte on line banuiesc ca sunt in asentimentul meu,iar cei care au nevoie si inca nu sunt decisi,ii sfatuiesc sa nu mai astepte.
Scrie răspuns