ANXIETATE

nicoleta_2015
Mesaje: 4
Membru din: Joi Sep 24, 2015 7:25 pm

ANXIETATE

Mesaj de nicoleta_2015 »

BUNA ,SUNT NICOLETA SI AM SUFERIT DE ANXIETATE ,TOTUL A INCEPUT CU O USOARA AMETEALA ,REPET CU O USOARA SI BANALA AMETEALA CARE A DECLANSAT TOTUL,F GREU A FOST.SUNT SIGURA CA DACA INCEPEAM MAI REPEDE PSIHOTERAPIA MI-AR FI FOST MAI USOR,DUPA 4 LUNI DE SUFERINTA,AM INTELES INCET, INCET CE AVEAM ,EU AM MAI SCRIS, DAR AS VREA SA INTRU DIN CIND IN CIND ,SA MARTURISESC CA EU AM REUSIT SA TREC PESTE ASTA.ACUM LUCREZ SI AM O VIATA NORMALA,CHIAR DACA IMI REVIN IN MINTE LOCURI, MOMENTE,SITUATII DE FRICA .PE SCURT,AVEAM FRICA SA IES DIN CASA,SA MERG LA MAGAZIN,SA MERG CU AUTOBUZUL ,SA STAU SINGURA IN CASA,GINDURI OBSESIVE FRICA DE A FACE RAU PERSOANELOR,INSOMNIE .AM LUAT SI PASTILE CARE LE-AM ELIMINAT TREPTAT.TOTUL ESTE O REUSITA NUMAI DACA SE CREDE CU ADEVARAT IN ACEASTA METODA TERAPEUTICA SI CEL MAI IMPORTANT LUCRU SA AI INCREDERE IN PSIHOTERAPEUTUL TAU.AS DORI SA-I MULTUMESC PSIHOTER MIHAELA IOTE,CARE MI-A STAT ALATURI TOT TIMPUL ,INDREPTINDU-MI ATENTIA INTOTDEAUNA A CEEA CE TREBUIA SA FAC.MI-A FOST ALATURI NU NUMAI CA PROFESIONIST DAR SI DIN PUNCT DE VEDERE UMAN.AS DORI SA VA MAI SPUN CA IN PERIOADA ACEEA AM FOST SI LA BISERICA SI MI S-A DAT SA CITESC CANOANE CARE MAI RAU MI-AU FACUT,DUMNEZEU NE IUBESTE SI NE IARTA PE TOTI, NOI SINTEM CEI CARE TREBUIE SA NE IERTAM SI NE INDREPTAM SPRE DUMNEZEU CU IUBIRE NU CU DISPERARE.POATE ALTORA FACE BINE ,NU STIU DE LA CAZ LA CAZ. ESTE IMPORTANT SA VA FACETI TEMELE ACASA CHIAR DACA VI SE PAR INUTILE ,PE MINE M-AU AJUTAT A.B.C ,FILMULETELE CARTILE SI PASTILUTELE DECI TOT CE VA DA PSIHOTERAPEUTUL.NU TRECE REPEDE,,LA MINE A TRECUT INCET INCETTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT,PARCA NUMAI AVEAM RABDARE,SI CIND INCEPE SA TREACA ,E CA SI CUM AI DA TOTUL INAPOI DE UNDE AI RAMAS,SI INCEPI TOTUL DIN NOU MAI BINE CA INAINTE.VA UREZ SA AVETI RABDARE SI SA STATI CIT MAI REPEDE BINE CA SA VA BUCURATI DE VIATA .
Psiholog Mihaela Iote
Mesaje: 56
Membru din: Joi Noi 20, 2014 3:26 pm

Re: ANXIETATE

Mesaj de Psiholog Mihaela Iote »

Buna Nicoleta,
Ma bucur ca ai scris din nou pe forum si ai impartasit experienta ta cu ceilalti!
Iti multumesc pentru cuvintele frumoase.
Stiu ca fost un proces de durata si câteodată anevoios si de aceea te felicit pentru munca depusa, increderea si rabdarea de care ai dat dovada! Acum am rarit sedintele pentru ca deja te simti foarte bine de ceva timp si ai reusit sa iti reiei activitatile, munca si bucuria de a te juca cu copiii tai si a face activitati placute.
Este o placere si o bucurie sa fac sedintele cu tine,

O zi placuta!

Mihaela Iote
Psihoterapeut
0736632545
mihaela.iote@psihosolutii.ro
Scrie răspuns