Anxietate timiditate atac de panica

Laurentiu123
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mar 27, 2016 7:51 pm

Anxietate timiditate atac de panica

Mesaj de Laurentiu123 »

Bună tuturor
Am sa povestesc acum cu tot ce ma-ma confruntat de ceva ani.
La 17 ani tatăl meu a murit și am rămas decât cu mama ne având nici o posibilitate financiara, ma tot străduiam sa fac bani sa ma întrețin și sa îmi ajut familia dar nu reușeam pana la urma am plecat în străinătate . Am găsit un loc de munca in constructii unde sunt și acum. Aici la început nu a fosit totul roz, dar neavând alta soluție am preferat sa stau și ușor ușor mam obișnuit. O perioada de timp nu vedeam decât munca, casa, nimic altcev , stand o perioada lunga de timp singur . La un moment am zis sa schimb ceva la mine si sa îmi fac o relatie am încercat sa îmi fac și am realizat ca datorita faptului ca am stat singur nu mai aveam curaj sa comunic cu o fata . Eram atât de timid și de rușinos încât nu puteam sa stau de vorba fapt care a dus la apariția unor atacuri de panica . Ma închideam în camera mea oftatm uneori plângeam și ini ziceam în minte ca nu sunt bun de nimic. Nu aveam curajul sa spun supărarea mea nimănui pana când am hotărât sa ma destăinui cuiva și am zis sa caut un psiholog. Căutând pe internet psiholog am dat peste acest program Gândește sănătos am deschis aceasta aplicație, am citit primele trei ședințe. Am înțeles care sunt simptomele unui atac de panica, și am hotărât sa merg mai departe. Nu eram ferm convins ca am sa scap de ce ma macina pe mine dar am zis hai sa încerc . Am fost sunat de Psihologul Andreea Neacsu ( care vreau sa ii nultumesc ) și am stabilit o prima întâlnire. Când am început sa ii povestesc despre ce probleme aveam simțeam ca se prăbușește totul în jurul meu, aveam emoții foarte mari dar am reușit sa îmi depășesc emoțiile și sa ținem o prima ora convingnduma si Îndemnânduma sa citesc în continuare și următoarele lecții. La finalul celei de a 2 sedinta mia zis că sunt puțin schimbat fapt care ma făcut sa merg mai departe. Acum sunt la lecția 55 nu pot spune ca m-am vindecat dar pot spune ca : stările de panica cu care ma confruntam înainte sau rărit și când apare o astfel de stare trece foarte repede, am început sa fiu mai comunicativ, cu pași mici dări siguri mi-am învins și timiditatea și am avut curajul sa scriu despre asta, am devenit mai încrezător în mine și în propriile calități pe care le am, sunt mai hotărât și mai sigur pe cea ce fac ,am hotărât sa merg pana la sfârșitul celei de-a 3 a lună. În încheiere vreau sa îți mulțumesc Andreea Neacsu si Creatoilor acestei aplicatii pentru ajutorul acordat. este o onoare pentru mine sa colaboram .

MULȚUMESC ÎNCĂ ODATĂ
Psiholog Andreea Neacsu
Mesaje: 29
Membru din: Lun Oct 13, 2014 3:39 pm

Re: Anxietate timiditate atac de panica

Mesaj de Psiholog Andreea Neacsu »

Buna! Iti multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase pe care mi le-ai adresat. Ma simt foarte ONORATA si ma bucur ca am avut ocazia sa te cunosc si sa colaborez cu tine. Ai dreptate, ai facut niste progrese de care sunt foarte mandra si pentru care te felicit si iti spun sa mergi mai departe cu aceeasi hotarare si determinare cu care ai mers pana acum. Iti multumesc si o zi placuta iti doresc!

Psiholog Andreea Neacsu
0735.884.105
andreea.neacsu@psihosolutii.ro
Scrie răspuns