Anxietatea se vindeca...

CarinaCary91
Mesaje: 11
Membru din: Joi Noi 03, 2016 3:51 pm

Anxietatea se vindeca...

Mesaj de CarinaCary91 »

Buna ziua.
Acum o luna am inceput terapia cu domnisoara Irina Paraschiv. Imi aduc aminte la prima sedinta cat de neajutorata eram,cum simteam ca lumea mea s-a sfarsit si ca nimic si nimeni nu mai ma poate ajuta sa imi revin.
Am ascultat-o pe Irina desi la inceput mi se parea o pierdere de timp,dar din fericire nu am renuntat.
Am facut ceea ce mi-a spus,am citit zilnic pastilute si credintele..am facut ABC-uri,desi la inceput nu le-am inteles deloc si nu intelegeam oricum la ce ma poate ajuta. Dar cu cat am inaintat,am inteles perfect ce problema am si ca totul depinde de mine ca sa ma vindec. Pot spune ca dupa o doar o luna de terapie ma simt bine. Am trecut de hopul cu statul singura acasa,am facut si cateva expuneri (tinand cont ca eu am si agorafobie) si chiar am reusit sa ma controlez. Starea de anxietate am avuto dar a trecut imediat ce am inceput sa fac dezbaterea in minte.
Nu spun ca sunt vindecata...abia acum intru in luna a doua de terapie,insa sunt 1000% convinsa ca voi trece cu brio.
Iti multumesc Irina pentru tot ce faci. Iti multumesc pentru ca mi-ai schimbat modul de gandire si m-ai facut sa inteleg ceea ce se intampla in mintea si corpul meu.
Apelati cu incredere la programul GandesteSanatos.ro.
Scrie răspuns