Anxietatea si lupta cu ea

Psiholog Alexandra Pacurar
Mesaje: 18
Membru din: Dum Ian 29, 2017 11:47 am

Re: Anxietatea si lupta cu ea

Mesaj de Psiholog Alexandra Pacurar »

Buna Alina,

Ma bucur ca povestile clientilor nostri de pe forum te-au incurajat si ca ai inceput drumul catre vindecare. Terapia pe care o vom face impreuna te va ajuta sa iesi din acest cerc vicios, adica sa gestionezi tot mai bine anxietatea astfel incat si senzatiile fizice sa se diminueze iar apoi sa dispara.

Iti urez succes!
Psihoterapeut Alexandra Pacurar
0751.052.008
Alina03 scrie:Buna!
Sunt noua aici ( din gama '' Buna sunt alina si am anxietate :lol: ). Ma incurajeaza mult sa vad ca in cazul vostru situatia s-a imbunatatit si ca sunt sperante realiste de vindecare. Momentan ma aflu intr.un cerc vicios: o serie intreaga de simptome fizice ( intepaturi, amorteli, fasciculatii musculare, senzatii electrice in maini) date cel mai probail de stress si oboseala care ma sperie si imi intretin idee ca as avea vreo boala nestiuta de medic, frica si stresul imi dau simptome, simtomele iar stress si tot asa :(((
Petrescu_Denisa
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 27, 2022 9:34 pm

Re: Anxietatea si lupta cu ea

Mesaj de Petrescu_Denisa »

Buna seara...am.si eu aceleasi stari...ameteala,ganduri care nu mai dispar...orice fac si incerc sa nu ma mai gandesc imi apar iar in minte si atunci raman fara putere,imi tremura mainile,nu am putere sa stau pe picioare...
Nicolet
Mesaje: 5
Membru din: Mie Feb 09, 2022 2:13 pm

Re: Anxietatea si lupta cu ea

Mesaj de Nicolet »

Buna..cum ti-ai facut curaj sa mergi la sala???eu am ramas cu frica tahicardiei..si gandul sa alerg ma cam sperie..fac in schimb 5000de pasi zilnic.
Scrie răspuns