Anxietate, ganduri..

abiculeseianca@yahoo.com
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 02, 2017 11:24 am

Anxietate, ganduri..

Mesaj de abiculeseianca@yahoo.com »

Ma numesc Anca! Am avut probleme legate de somn pentru o perioada de timp si eram disperata pt ca am si un bebe de un an si imi vedeam situatia foarte neagra. Am aflat in acelasi timp ca am si ceva probleme de sanatate si toate parca au venit peste mine ca un bolovan. Ganduri si alte temeri au napadit mintea mea si toate au avut ca rezultat insomnia.Am incercat prin defierite remedii..pastilute,ceaiuri sa imi revin dar nu a functionat nimic.Sotul in dorinta de a ma ajuta a gasit site-ul gandestesanatos si am luat legatura cu Roxana, careia ii sunt mulțumitoare pt suport si ajutor si pt ca a avut rabdare sa asculte o mamica un pic disperata dar care acum este bine si asta datorita programului de psihoterapie pe care l-am.urmat timp de o luna.Am citit si recitit lectiile, le-am ascultat si incet incet am.inceput sa realizez ce se intampla cu mine si sa imi dau seama de efectele negative pe care le are un simplu gand asupra mintii mele,asa ca am zis...stop... si a inceput sa functioneze si functioneaza si astazi. Am incetat sa iau pastile, am inceput sa dorm din nou cu bebe pt ca de o luna dornea sotul cu el si acum ii multumesc lui Dumnezeu pt intelepciune.Multumesc celor care au gândit si facut acest site si acest program care ajuta enorm.Am terminat terapia pt ca mi-am revenit dar citesc in continuare cartile recomandate, imi fac ABC-uri daca vad ca ceva irational da tarcoale si citesc in fiecare zi pastilutele si credintele rationale, pe mine una ma.ajuta foarte mult. Incurajez pe toti cei care au probleme sa apeleze la programul gandestesanatos si sa isi faca curaj sa isi rezilve problemele pana ele nu devin mult mai dificil de rezolvat.Pt ca imi iubesc familia si iubesc sa fiu o persoana fericita si plina de viata nu am lasat sa treaca foarte mult timp pana sa imi rezolv problema pt ca stiu ca ar fi fost mult mai greu dupa sa o rezolv.Curaj, bucurati-va de viata si cand aveti nevoie de ajutor cereti-l nu e nimic gresit si nici rusinos ci din contra e SANATOS! GANDITI SANATOS! :D
Scrie răspuns