Mai este cineva pe aici care s a vindecat 100% de anxietate

Antonias
Mesaje: 7
Membru din: Dum Ian 28, 2018 12:10 am

Mai este cineva pe aici care s a vindecat 100% de anxietate

Mesaj de Antonias »

Buna! Sunt antonia si sufăr de anxietate generalizată cu atacuri de panica din decembrie 2016. Am avut un an foarte greu si abia pe 1 februarie 2018 am inceput si eu terapia aici. Ma simt mai bine in sensul ca nu mai am stări de neliniste zilnic pe toată ziua cum aveam inainte dar momentan trec printr o recadere. Mi se pare foarte important ca oamenii care s au vindecat cu adevărat sa scrie aici astfel încât să avem si noi o speranță atunci cand suntem darmati. Eu Mi am propus sa mi scriu toata povestea pe larg în momentul în care o sa ma vindec ca sa ajut altfel si alti oameni. Să le dau speranta. Din pacate , majoritatea dupa ce se vindeca nu mai intru pe acest program sa scrie iar noi cand avem o recadere sau vedem ca merge mai greu cu terapia ne pierdem speranta. Deci, este cineva care s a vindecat? Si cand spun asta ma refer la modul vindecat complet, nu că mai am nu stiu ce stări fara motiv ( este normal da fim anxiosi in fata unui stress prezent)
Linda1982
Mesaje: 12
Membru din: Dum Feb 12, 2017 11:18 pm

Re: Mai este cineva pe aici care s a vindecat 100% de anxiet

Mesaj de Linda1982 »

Ceau , vreau sa-ti pun ca eu dupa ce am trecut prin experienta mea nu stiu daca sunt vindecata 100% dar imi merge bine acum la un an si 3 luni aproximativ de la prima mea sedinta. Vezi ca am scris scurt la mesajele mele daca ai timp si vrei sa citesti ca sa intelegi cum imi mergea si cum imi merge acum sau daca vrei sa ma intrebi ceva sa-ti raspund. Se poate sa te vindeci dar nu stiu daca 100% , ma refer pe viitor intr-o situatie grea sau foarte grea eu nu pot garanta ca nu o sa ma panichez sau sa fac atac de panica .
Scrie răspuns