Anxietate si nopti nedormite

dorianandrei
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 04, 2020 6:07 pm

Anxietate si nopti nedormite

Mesaj de dorianandrei »

Buna seara, vreau sa va spun si eu despre cat de suparatoare sunt starile prin care treci. Aceste stari au aparut la mine acum aprox 3-4 ani cand incepand un nou job am fost fff stresat si am experimentat unele stari ff neplacute precum insomni ,senzatia.ca nu pot.respira (trebuia sa casc sau sa tusesc pentru a respira) Pe lângă aceste simptome aveam tot felul in minte gandul DACA....(mama omidao.Am reusit sa dau de un asa zis psiholog crezand ca ma va ajuta insa acesta nu ma ajutat cu nimic doar ma.intreba sii ce ai mai facut pe unde ai mai mers..etc. Nu ma invatat absolut nimic .despre.gestionarea simptomelor,nu mi-a spus nimic despre ce este acela un ABC si cum sa gandesc atunci cand am simptomele suparatoare.Am decis dupa ceva sedinte sa numai merg la acest psiholog,practic ma resemnasem imi spuneam ca asta e trebuie sa traiesc asa toata viata.Intr-o zi cautand eu pe net despre gestionarea starilor de anxietate am dat peste pagina gandestesanatos,am citit pe forum despre pataniile voastre si in proportie de 80% ma regaseam in cele citite.Am reusit sa sun ,am vb cu o doamna si mi s-au prezentat pasii de urmat ptr a urma un program.Am fost repartizat la doamna psiholog Iote Mihaela Andreea. A inceput prima sedinta cu spusele mele doamnei psiholog a tutturor starilor mele si in ce momente le aveam. In timp.ce am parcurs sedintele am inteles ce este un ABC, ce sunt gandurile, cum sa le pot confrunta. Va pot spune ca de la sedinta la sedinta am fost mai ok . Doamna psiholog a avut multa rabdare cu.mine si mi-a spus fiecare gand cu care eu ma confrunt cum sa il gestionez. Tin sa multumesc din suflet doamnei psiholog ptr ca ma facut sa gandesc rational si cum.sa imi infrunt gandurile si sa le.decatastrofez. :) aaa si era sa uit va ajuta foarte mult sportul,va da o stare de bine.
Psiholog Mihaela Iote
Mesaje: 56
Membru din: Joi Noi 20, 2014 3:26 pm

Re: Anxietate si nopti nedormite

Mesaj de Psiholog Mihaela Iote »

Buna Dorianandrei,
Ma bucur mult ca ai împărtășit experienta ta. Felicitări pentru toate rezultatele obținute prin munca depusă. Ai reusit sa ajungi aproape de echilibrare, iar acest lucru presupune ca simptomele aproape au disparut.
Multumesc pentru încrederea acordată și continuă să lucrezi cu tine si gândirea rațională.
O zi cat mai frumoasa!

Mihaela Andreea Stînga ( Iote)
Psihoterapeut
0760737493
mihaela.iote@psihosolutii.ro
Scrie răspuns