Fasciculatii musculare!

Topor dan
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iun 08, 2020 4:49 pm

Fasciculatii musculare!

Mesaj de Topor dan »

buna,de ceva timp am inceput acest program .anxietatea mea
Ii intre panica si anxietate! Orice mica problema o am cred ca este vorba despre o alta boala grava..momentan am niste fasiculatii ale muschilor mai ales la picioare..ma gandesc exact la cea mai grava boala care o produc simptomele astea..SCLEROZA oare ati mai intalnit si voi aceste simptome!?
Alexandra Turcu
Mesaje: 4
Membru din: Dum Iun 09, 2019 2:37 pm

Re: Fasciculatii musculare!

Mesaj de Alexandra Turcu »

Buna!
Da, cu siguranta. Si eu am avut timp de cateva luni, evident ca prima boala la care m-am gandit a fost scleroza. Important e sa realizezi ca nu e posibil sa fie vorba de o boala fizica, apoi se vor diminua. Succes!
Topor dan
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iun 08, 2020 4:49 pm

Re: Fasciculatii musculare!

Mesaj de Topor dan »

Alexandra mersi de raspuns! Am asteptat ca cineva sa raspunda pt nu a fi singurul cu aceasta problema!de asemena tind sa cred ca ii doar in capul meu,cu asta ma lupt momentan! Intre timp am facut si o programare la neurolog! Mersi pt raspuns!
DanPaul
Mesaje: 4
Membru din: Dum Aug 30, 2020 8:22 am

Re: Fasciculatii musculare!

Mesaj de DanPaul »

Topor dan scrie:buna,de ceva timp am inceput acest program .anxietatea mea
Ii intre panica si anxietate! Orice mica problema o am cred ca este vorba despre o alta boala grava..momentan am niste fasiculatii ale muschilor mai ales la picioare..ma gandesc exact la cea mai grava boala care o produc simptomele astea..SCLEROZA oare ati mai intalnit si voi aceste simptome!?
Salut Dane, si eu sunt intr o situație similară cu tine, doar ca eu mai am si alte simptome fizice pe lângă fasciculatii musculare, am făcut o serie de check URI neurologice si analize însă pana acum nimic organic, sunt anxios si am fost diagnosticat cu tulburare nosofobica ( frica de boala), atat ultimul neurolog cat si cei din jurul meu îmi spun ca este vorba de o somatizare si ca totul este provocat de anxietatea mea. Cum a decurs la tine cu fasciculatiile, au trecut?
Merci fain de raspun!

Dan Paul
Topor dan
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iun 08, 2020 4:49 pm

Re: Fasciculatii musculare!

Mesaj de Topor dan »

Probabil daca ajungeam la dr pt chestia asta aveam un diagnostic asemanator!fasciculatile inca le am uneori doar ca nu mai sunt la fel de intense,scanand corpul mereu vei gasi tot timpul alte si alte lucruri de care sa te agati.orice nou simptom crezi ca ii o alta boala..dar cu munca vei reusi sa le controlezi.o zi buna
Scrie răspuns