Anxietate lamaxim

Nicolet
Mesaje: 5
Membru din: Mie Feb 09, 2022 2:13 pm

Anxietate lamaxim

Mesaj de Nicolet »

Buna tuturor,pe scurt povestea mea,acum 4 ani in prima zi de Craciun au inceput atacurile de panica,aproape unul dupa altul.Am fost internata am luat medicamentatie dar se pare ca organismul meu respinge total orice medicament.Am facut tot felul de terapii posibile.Am facut terapie si aici cu 2 psihologi diferiti...a fost cat de cat ok...asta inseamna ca puteam iesi la munca..fuctionam la 40 %,Apoi ma lovit iar..momentan sunt fara munca deoarece nu fac fata,am tot felul de somatii in corp..insomnii..etc.Acum m-am inscris in programul adio anxietate si imi pun toate sperantele in el.Daca aveti ceva sugestii sunt binevenite.Va mtumesc.
Andra2007
Mesaje: 41
Membru din: Joi Noi 29, 2018 4:51 pm

Re: Anxietate lamaxim

Mesaj de Andra2007 »

Bună!Deci "aniversam" 4 ani cam in aceeasi perioadă!🎉🤦🏻‍♀️Nu știu dacă ai mai facut terapie cognitiv comportamentală până acum.Eu ce pot sa spun,din experiența mea,e ca ajută f mult,mai ales dacă ai răbdare si intelegi că orice pas mic,tot un pas inainte e.E f greu,eu nici acum nu reușesc să îmi vad progresele,cu toate ca ele există.după atât de mult timp cu anxietate,parcă as vrea sa fie totul perfect,fără niciun fel de disconfort și ce sa vezi?!Nu există așa ceva!Baftă multă!
P.S.Nu te compara niciodată si nu te identifica cu nicio poveste de aici sau de oriunde,sau cu parcursul celorlalti in terapie, pt că anxietatea,chiar dacă e o chestie generală așa, e diferită pt fiecare,e simțită diferit si fiecare are o poveste proprie.bafta multă!!
Nicolet
Mesaje: 5
Membru din: Mie Feb 09, 2022 2:13 pm

Re: Anxietate lamaxim

Mesaj de Nicolet »

Multumesc de raspuns...si da am facut terapie aici pe gandesre sanatos insa cu rezultate minime....sper ca o sa slarg bula asta intr-,o zi. :D
Nicolet
Mesaje: 5
Membru din: Mie Feb 09, 2022 2:13 pm

Re: Anxietate lamaxim

Mesaj de Nicolet »

Multumesc de raspuns...si da am facut terapie aici pe gandesre sanatos insa cu rezultate minime....sper ca o sa sparg bula asta intr-,o zi. :D
Psiholog Gabriel Dinu
Mesaje: 66
Membru din: Vin Oct 28, 2011 1:35 pm

Re: Anxietate lamaxim

Mesaj de Psiholog Gabriel Dinu »

Felicitari, Nicolet!
Programul Adio Anxietate si Panica este facut pentru oamenii care au nevoie de indicatii zilnice despre ce e de facut ca sa-si gaseasca echilibrul. Totodata, nevoia de sedinte cu psihologul scade sau chiar dispare, mai ales ca tu ai facut terapie in trecut.
Daca urmezi indicatiile de acolo si iti organizezi timpul ca sa realizezi toate sarcinile din protocol, presimt de bine:)
Succes!
Psiholog Gabriel Dinu
Nicolet
Mesaje: 5
Membru din: Mie Feb 09, 2022 2:13 pm

Re: Anxietate lamaxim

Mesaj de Nicolet »

Asa sper...pana si cand lucrez in mintea mea se aude. Ai mai facut asa..si uite tot anxietate ai....ciudata minte...🙂
Scrie răspuns