Mai simte cineva la fel ca mine ?

sergiu1997
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Noi 21, 2020 9:15 am

Mai simte cineva la fel ca mine ?

Mesaj de sergiu1997 »

Acum 2-3 ani am început sa fac niște investigații prin corpul meu din cauza unor simptome pe care au adus diagnostic de sindrom axios! Simptomele pe care le-am avut eu au fost următoarele: lipsa aer, dureri in piept, reflux gastrointestinal, amețeala, o stare de rău și leșin majoritatea timpului, insomnii, atacuri de panica, frica de a rămâne singur in casa. După o mulțime de analize care au ieșit bune, am fost trimis la un psihiatru, am început tratament medicamentos pentru anxietate, mai exact alprazolam 0,25 câte o pastila seara și serodeps 0,5 o pastila dimineața, zilnic !! Am făcut tratament vreo 1 an și ceva, unele simptome au dispărut de tot, altele doar s-au diminuat. După terminarea tratamentului o perioada de timp m-am simțit Ok, puteam funcționa calumea, acum, văd ca au apărut iarăși niște simptome care ma deranjează mai exact : amețeala, episoade de transpirații scurte, transpirații reci, furnicături prin tot corpul, înțepături in zona inimii, noaptea dorm o bucata de timp și dintr-o data ma trezesc speriat ca nu am aer destul, întrebarea mea este, cei care suferiți de anxietate, aveti aceste simptome sau posibil la mine sa fie din alte cauze ??
sandreibogdan@yahoo.com
Mesaje: 2
Membru din: Vin Aug 26, 2022 6:12 pm

Re: Mai simte cineva la fel ca mine ?

Mesaj de sandreibogdan@yahoo.com »

Da si EU am aceleasi sintome si Nu stiu ce sa fac. Am fist pe tratament dar ma si team foarte Ray Nu stiu ce sa mai fac. La senzatia lipsei de aer EU o am fara sa fac hiperventilatie. Incerc sa lupt cu ele am incerc at sa le Las sa vina sa le accept pana in punctual ca Nu mai respira. Au disparut pt o perioada dar acum ca mam I tors in UK au aparut iar. Cred ca cel mai bine e sa le accepti si vor disparea acum ma lupt iar cu ele
Scrie răspuns