AM RAMAS BLOCAT UNDEVA CU 3 ANI IN URMA DIN VIATA MEA

kady77
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 6:16 pm

AM RAMAS BLOCAT UNDEVA CU 3 ANI IN URMA DIN VIATA MEA

Mesaj de kady77 »

BUNA, am probleme grave , pentru unii sigur sunt probleme simple , si pentru mine acum 3 ani de zile aceste probleme nici nu le-as fi luat in seama. Am intalnit o femeie care mi-a spus ca mai are 3 ani de trait in momentul in care am intalnit-o, apucasem deja sa ma indragostesc de ea. Era maritata si avea si 2 fete mari, imi spunea ca demult isi doreste sa divorteze. Si o credeam , i-am ramas alaturi sa-i ofer clipe fericite pentru cat mai avea de trait. Sotul ei era in Spania iar ea noi in Romania.
Si eu eram intr-o relatie de 7 ani si aceasta femeie m-a facut sa imi parasesc iubita , care o respectam si ma respecta enorm si traiam in armonie dar deja se stinsese flacara in dormitor. Am gasit ce imi doream de la o femeie la aceasta maritata, am trait impreuna 3 luni aici in romania eu stateam singur ea venea aproape in fiecare zi la mine. Pina cand intr-o zi mi-a spus ca pleaca pentru o luna in Spania ca are ceva de rezolvat. Nu am comentat nimic nu am obiectat nimic nu-mi puteam pune sentimentele pe tava. Am considerat ca nu e bine sa o influentez in decizia ei. Ma comportam doar ca un prieten cu beneficii dar o iubeam deja , mai ales dupa ce mi-a baga chestia cu boala ei grava si mai are putin de trait. A plecat in spania la sotul ei. Eu am duso la aeroport la bucuresti. Cand m-am intors primul lucru a fost sa ma duc la biserica sa aprind o lumanare si m-am rugat pentru ea si pentru sanatatea ei. peste 3 zile a aparut pe messenger unde tineam legatura . poate din curiozitate poate ca o iubeam am intrebat-o daca a facut sex cu sotul ei. Mi-a raspuns foarte calm si foarte degajata. DA. A cazut cerul pe mine. Nu ma asteptam la asa ceva pentru ca ea imi povestise ca intre ei nu mai merge nu se mai iubesc mai ales ea trebuia sa fie divortata demult. Deci m-i l-a descris pe sotul ei ca si cand nu ar fi nimic important. I-am spus sa dispara ca nu mai avem ce discuta. M-a implorat sa nu o las , ca o las in depresie ca ea nu a vrut dar ca a trebuit si asa mai departe. Lucrul asta s-a repetat 30 DE ZILE CAT A STAT ACOLO. IMI SPUNEA DEGAJATA DE FIECARE DATA CAND O FACEAU. NU STIA CA O IUBESC. AM SLABIT 15-17 KG INTR-O LUNA. AM RAMAS BLOCAT IN ACEA LUNA. EA NU MI-A PUTUT DA EXPLICATII, EXPLICATIILE EI AU FOST DE GENUL VIOL PSIHIC , MA STRESA SA O FACEM PINA CEDAM, SAU MI-A TRASO 18 ANI CE MAI CONTA 1 LUNA.
AM MARE NEVOIE DE AJUTOR , AM CREZUT CA O SA-MI REVIN AM CREZUT CA O SA-MI TREACA , CRED CA GRESEALA MEA IMENSA A FOST CA AM CONTINUAT SA MA VAD CU EA IN TOTI ACESTI 3 ANI , SI AUTOMAT CRED CA EA IMI REAMINSTESTE DE ACELE MOMENTE CARE PENTRU MINE AU FOST EXTREM DE CHINUITOARE. 1 LUNA DE ZILE AM SIMTIT IN SUFLET DE FIECARE DATA CAND EI FACEAU SEX.
kady77
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 6:16 pm

Re: AM RAMAS BLOCAT UNDEVA CU 3 ANI IN URMA DIN VIATA MEA

Mesaj de kady77 »

AM SCRIS PE SCURT , POVESTE ESTE EXTREM DE TELENOVELISTICA SI COMPLICATA . VREAU SA IMI RECAPAT PUTEREA DE A IESI DIN ACEST BLOCAJ PSIHIC , SI CAND MA UIT LA ANIMAL PLANET SI VAD O MAIMUTA CA FACE SEX CU FEMELA LUI ASOCIEZ LUCRURILE. SAU CAND MA UIT LA UN FILM SI SE INTAMPLA O SCENA DE VIOL MA INTRISTEZ SI INTRU IN DEPRESIE , ASOCIEZ ORICE.
Psiholog Irina Paraschiv
Mesaje: 155
Membru din: Lun Iul 02, 2012 1:17 pm

Re: AM RAMAS BLOCAT UNDEVA CU 3 ANI IN URMA DIN VIATA MEA

Mesaj de Psiholog Irina Paraschiv »

Buna Kady,

Imi pare tare rau sa aud ca te confrunti cu aceasta situatie - imi dau seama ca nu iti este usorsi ma bucur ca ai apelat laajutorul nostru. Am observat ca ai parcurs sedintele din program, asa ca stii ca tot ceea ce simtim intr-o anume situatie e cauzat de cum interpretam acea situatie...

Astfel, mi-ar placea tare mult sa te putem ajuta mai mult in a intelege mai bine atat comportamentul ei cat si reactiile tale, si sa reusim impreuna sa te echilbrezisi sa iti recapeti pofta de viata despre care spuneai.

Sper sa poti continua aici si sa primesti ajutorul pe care il doresti.

O zi frumoasa!
Irina Paraschiv
Psihoterapeut
+4 0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
www.psihosolutii.ro
www.gandestesanatos.ro
Xental
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 12, 2013 1:47 am

Re: AM RAMAS BLOCAT UNDEVA CU 3 ANI IN URMA DIN VIATA MEA

Mesaj de Xental »

Este clar ca ai fost extrem de indragostit de acea femeie( sau inca mai esti) insa in mod normal sentimentul acela de "gelozie" nu trebuia sa dureze atat de mult, de obicei se stinge cam dupa maxim 6 luni in functie de intensitatea legaturii sau a fostei legaturi mai bine zis, dintre cei doi..E clar ca ai nevoie de un ajutor de specialitate in aceasta problema si cum spunea doamna Irina....sunt sigur ca vei gasi ajutorul aici ;) Mult succes si sunt in asentimentul tau deoarece am trecut oarecum printr-o situatie usor similara si inteleg despre ceea ce vorbesti...Ca o sugestie, care la mine a functionat automat...ar fi sa iti indrepti atentia spre o alta femeie si sa incepi o noua relatie...asta ar rezolva imedeat toata harababura din inima si mintea ta ;)
Scrie răspuns