depresie

daniela72
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 04, 2014 8:14 pm

depresie

Mesaj de daniela72 »

buna ziua. va rog sa ma ajutati si pe mine in legatura cu fetita mea. are 6 ani si 8 luni si a fost diagnosticata cu gastrita antrala hiperemica si esofagita de reflux anul trecut in noiembrie,dar boala i s a declansat din septembrie dupa o toxiinfectie alimentara cu varsaturi prelungite. a urmat tratament cu nexium si motilium,miere de manuka si regim alimentar.problema e ca la o luna, o luna si ceva ,vomita.dupa voma boala se declanseaza din nou cu toatele simptomele ei :anorexie, senzatie de corp strain in gat din cauza ca i se irita esofagul,greata, dureri abdominale.prin ianuarie a facut primele atacuri de panica,dar usoare ca intensitate,de frica sa nu vomite.a scapat de ele dupa ce i s au remis simptomele fizice.acum doua saptamani a vomitat iar intr o dimineata si tot in aceeasi zi dupa ce i am dat ranitidina.de atunci si a pierdut pofta de mancare, a inceput sa fie trista, sa planga des, sa fie agitata, sa mi spuna ca simte ceva in gat si ca se sufoca.nu mai poate manca, inghite greu din cauza nodului in gat cred si a slabit mult . gusta doar iaurt, banana si ciorba mai mult la insistentele noastre. noi o incurajam cum putem, dar nu reusim s o scoatem din acea stare. va rog, ajutati ma,sunt disperata, n a fost niciodata asa.
Scrie răspuns