Simt ca ma mor

Alina29
Mesaje: 1
Membru din: Mar Ian 27, 2015 7:22 pm

Simt ca ma mor

Mesaj de Alina29 »

De la inceputul acestui an mai exact dupa 2 ianuarie am intrat intr-o depresie din care nu mai pot sa ies(si eu care credeam ca nimic nu ma doboara).Nu mai dorm,nu mai mananc,sunt mereu nervoasa,plang, urluuu.Nici la munca nu mai dau randament.Omul pe care-l iubesc de mor cu care ma intelegeam exceptional,omul care ma alinta mereu,ma rasfata s-a dovedit a fi cu totul alt om.Am aflat ca si-a dezvoltat un obicei in a merge la prostituate.Daca eram o femeie urata,cicalitoare, care nu face nimic poate-i intelegeam motivele.Dar sunt frumusica,independenta,fidela,dezghetata ,nu sunt geloasa,cu sunt posesiva.Pur si simplu ii face lui placere sa faca sex pe bani dar nu vrea sa recunoasca-n ruptul capului.Nu pot si nu vreau sa inteleg de ce neglijaza viata noastra sexuala de dragul unor prostituate.Nu vad cum pot sa-l mai doresc cand stiu ca vine de la ele, nu stiu cum pot sa mai traiesc asa, imi e greu sa suport toate astea dar nici fara el nu pot.Il iubesc prea mult.

PS:Daca nu ies din depresie o sa mor de foame....
Psiholog Andreea Neacsu
Mesaje: 29
Membru din: Lun Oct 13, 2014 3:39 pm

Re: Simt ca ma mor

Mesaj de Psiholog Andreea Neacsu »

Buna Alina 29 stiu ca situatia prin care tu treci este una mai delicata insa acest lucru se poate rezolva cu ajutorul psihoterapiei. Chiar daca in acest moment lucrurile par fara rezolvare si te simti ca prinsa intr-o capcana asta nu insseamna ca nu exista nici o rezolvare la problema prin care tu treci acum. Eu te rog sa iti acorzi o sansa ca sa vezi ca viata este frumoasa si merita traita .
claudia 13
Mesaje: 4
Membru din: Joi Ian 15, 2015 4:32 pm

Re: Simt ca ma mor

Mesaj de claudia 13 »

Buna Alina,iti faci singura rau in acest moment.Puneti intrebarea "Este acest lucru,cel mai ingrozitor si catastrofal din cate mi s-au intamplat sau mi se vor intampla vreodata?Banuiesc ca raspunsul e nu,...atunci esti exact unde trebuie,aici acesti oameni ajuta si indruma intr-un fel nemaiintalnit in alte parti,sunt o pacienta sau ma rog clienta a lor acum si primesc niste sfaturi extraordinare pe care numai aceste platforme bine organizate,gandite si experimentate le pot folosi.Accepta ajutorul lor,merita din plin,e bine sa o faci cat mai devreme si sa nu astepti sa cazi mai mult in tristetea asta ,crede-ma,exista solutii ptr toate problemele .Alegerea iti apartine tie, vei invata sa remediezi situatia actuala astfel incat sa iesi cu capul sus din ea si mai mult decat atat, sanatoasa psihic.Sunt lucruri mult mai urate pe lumea asta .Acum esti doar ff furioasa pe tine si de aici depresia.Trage de tine si "Lasa prostiile"asa mi-a spus cineva ...si incepe sa traiesti si sa gandesti sanatos.Fii increzatoare,toate cele bune.
Scrie răspuns