depresie cu incercare de suicid

pitulino
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iun 13, 2015 7:54 pm

depresie cu incercare de suicid

Mesaj de pitulino »

Ma numesc Ciupitu Laurentiu Gabriel si vreau si eu sa va povestesc experienta si suferintele ce ma incearca.am depresie de 3 ani dar in timpul acesta ea a evoluat in rau...am avut si ganduri negre...si chiar am incercat sa ma sinucid..ce sa zic acum am trecut de gandurile alea dar ca sa fiu sincer mai ma ia capu ca sa zic asa..si ca sa fiu si ma explicit...eu am si niste tiuituri ce le aud in cap...care de fapt au cam agravat starea mea...psihica si chiar fizica...am o munca destul de grea si am fost in pericol sa imi pierd locu de munca,,,lumea nu vrea sa inteleaga asa ceva..nu caut scuze pt ce am facut dar asta am vazut...multi imi zic ca eu sunt de vina..ca ma gandesc aiurea...dar nu e asa...totu e in mintea mea...parca e blocata...nu pot sa trec de faza cu sinuciderea si mai ales de fazele prin care am trecut la spital.Tind sa precizez ca am si medicamentatie psihiatrica care ma ajuta mult...dar tot sunt asa ..nu stiu sa ma exprim exact cred ca termenul cel mai corect ar fii anxios....viata mea nu mai e cum era...mereu am fost mai timid dar acum sunt si mai si...nu prea am prietenii..zilele nu au nici un rost pt mine...parca viata mea e pustie...nu ma mai inteleg ...As vrea sa incep si eu programul...si sper sa obtin ceva rezultate ca nu mai pot suferii...m am saturat..practic viata mea a fost afectata in totalitate datorita bolii..si am inceput sa fiu stigmatizat...sa mi se puna etichete ceea ce nu imi place...ce sa zic va cer ajutorul .
Psiholog Simona Chiriluta
Mesaje: 37
Membru din: Mar Ian 24, 2012 7:25 pm

Re: depresie cu incercare de suicid

Mesaj de Psiholog Simona Chiriluta »

Buna dimineata Pitulino
Imi pare rau de aceasta depresie chinuitoare cu care te lupti de atatia ani. Cred ca ti-a fost si ca iti este destul de greu.
Cu siguranta psihoterapia cognitiv-comportamentala te va ajuta in lupta ta cu depresia si anxietatea si prin urmare te asteptam cu drag la terapie!
Bifeaza simptomele din ziua 1 din program pentru a ma ajuta sa inteleg pe indelete problemele cu care te confrunti.

O duminica placuta!
Psihoterapeut Simona Chiriluta
0736.632.542
Scrie răspuns