Desi sunt la inceput de drum...cateva ganduri bune!

iulia29
Mesaje: 11
Membru din: Mie Aug 19, 2015 6:10 pm

Desi sunt la inceput de drum...cateva ganduri bune!

Mesaj de iulia29 »

In primul rand vreau sa va spun ca este o initiativa grozava, tinand cont ca viata multora dintre noi s-a mutat in online, treburile si grijile cotidiene abia daca te mai lasa sa mai ai timp si de altceva!
Sunt la sedinta nr. 3, proaspata posesoare de id pe gandestesanatos.ro, si am avut deosebita placere sa imi cunosc psihoterapeutul (doamna Andreea Neacsu) telefonic!
Sunt constienta de faptul ca absolut toate starile pe care le experimentez sunt datorate psihicului... ma lupt zilnic cu atacuri de panica, anxietate si depresie... Imi aduc aminte cu placere de mama mea, care acum cativa ani imi spunea ca ii place ca sunt echilibrata... in ziua de azi, totul este doar o frumoasa amintire, care as vrea sa devina realitate...
Voi avea rabdare si voi incerca sa imi fac temele cat mai bine cu putinta! Sunt un om normal si asa voi ramane!
Consider ca este foarte important sa ai un suport moral, sa stii ca acolo undeva exista cineva langa tine, dar cand nu ai pe nimeni si griji cat cuprinde, realizezi ca esti singur... astazi nu m-am mai simtit atat de singura si am avut pt prima oara dupa mult timp sentimentul de putinta, ca pot! Pot sa fac tot ceea ce imi propun si, citeam mai devreme de la domnul Gabriel, "omul poate duce multe"!
Va multumesc pt ajutor!
Cu stima,
Iulia
Psiholog Andreea Neacsu
Mesaje: 29
Membru din: Lun Oct 13, 2014 3:39 pm

Re: Desi sunt la inceput de drum...cateva ganduri bune!

Mesaj de Psiholog Andreea Neacsu »

Buna iulia29! Ma bucur sa vad ca parcurgi sedintele noastre din cadrul programului online si iti multumesc frumos pentru cuvintele pline de caldura. Asa este, in ziua de astazi aproape toate activitatiile noastre s-au mutat in online si astfel ne-am adaptat si noi pentru a putea fi mai aproape de cei care isi doresc sa interactioneze cu noi dar sunt constransi de timp sau de job sau ,din pacate, nu pot veni la cabinet. Eu iti multumesc frumos pentru faptul ca ne-ai acordat incredere si iti o zi placuta.



andreea.neacsu@psihosolutii.ro
0735.88.41.05
O viata fara bucurie este ca un an fara primavara! Învata sa te bucuri de viata!
Scrie răspuns