DEPRESIE SI ANXIETATE

sinchevicielena@gmail.com
Mesaje: 2
Membru din: Lun Oct 26, 2015 5:38 pm

DEPRESIE SI ANXIETATE

Mesaj de sinchevicielena@gmail.com »

E FOARTE CHINUITOR SA FII DEPRESIV....DEJA AM TRECUT DE NENUMARATE ORI PRIN ASTA DA DOAR DE DOUA ORI AM TRATAT CORECT CU MEDICATIE SI PSIHOTERAPIE.....PRIVITOR LA ANXIETATE GROAZNIC......STARI CHINUITOARE ...INSOMNII...FRICA...NELINISTE....DAR AU TRECUT PINA IN PREZENT NESTIIND COREC CUM SA LE TRATEZ...............IATA SI VINDECAREA PSIHOTERAPIA E MAI PRESUSCA MEDICATSIA........ZOLOFT..XANAX..ETC...DE TOATE .....DOAR PSIHOTERAPIA CU ADEVARAT SI PINA IN PREZENT MA AJUTA ....SA INTELEG DE CE ? DE UNDE? CUM?
Psiholog Gabriel Dinu
Mesaje: 66
Membru din: Vin Oct 28, 2011 1:35 pm

Re: DEPRESIE SI ANXIETATE

Mesaj de Psiholog Gabriel Dinu »

Draga Elena,

Ma bucur mult ca esti mai bine si ca ai avut deschiderea de a apela la ajutor, altfel decat la medicatie!
Totodata, ma bucur ca si romanii din Chisinau pot apela la ajutorul nostru, cu ajutorul sedintelor pe Skype.
Sper ca in curand sa poti spune ca ai lasat in urma depresia si anxietatea si sa te bucuri iar din plin de tot ce este frumos si valoros in viata ta!

O zi cat mai buna!
Psiholog Gabriel Dinu
Elena gl80
Mesaje: 1
Membru din: Vin Dec 21, 2018 12:26 am

Re: DEPRESIE SI ANXIETATE

Mesaj de Elena gl80 »

Buna seara tuturor
Din 2009 iau picături de Xanax si Elopram
40mg
Am încetat de 3 ori sa le iau dar am facut mai rau , după 9 luni de zile m-au luat si mai tare atacurile de panica si depresia de am ajuns intr-o zi sa vreau sa Ma arunc de la etaj on gol, norocul meu ca mia fost frica sa Ma ucid si asa mi- am salvat viata , credeți-mă nu încetați brusc sa nu mai luați medicamentele anti depresive sau de anxietate ca faceți numai rau vouă si celor din jurul vostru,
Vreau sa va spun povestea mea din 2009 stau in Italia , nu stiu de câte Iri am fost prin spitale ,etc , in 2011. Am fost in România si am facut o rezonanta magnetica la cap ,o doamna doctor mia zis ca am la urechea interna stânga un mic chist de 4 mm etc, nu m-am alarmat ,mia zis ca mu trebuie sa Ma operez ca pot pierde auzul etc , imi amintesc bine ca mia dat un medicament numit NEURO OPTIMIZER 120 capsule care mia facut mult bine , l-am luat o singura dara timp de o luna sau 2 nu imi amintesc bine cât timp dar stiu ca am facut tratamentul si ca Ma simțeau bine, nu luam pdihofarmaci doar neuro optimizer acum după toti anii ăștia m-am gândit sa încep sa il iau din nou dar nu stiu Daca il pot lua ptr ca asum Xanax 75mg /20 de picături pe zi dar antidepresivul am încetat sa il iau de 4 luni
Antidepresivul se numește ELOPRAN 40mg luam 8 picături pe zi dar nu la ore prestabilite , anm o nedumerire, pot lua Neuro optimizer Daca asum Xanax ? Va mulțumesc si scuzați scrisul sunt mulți ani de cândd stau in Italia
Roxana costea
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mar 04, 2019 6:45 am

Re: DEPRESIE SI ANXIETATE

Mesaj de Roxana costea »

Buna! Si eu sufar de depresie de 4 ani..tot de 4 ani iau abilify de 20 mg si dulsevia de 30 mg..am fost diagnosticata cu schizofrenie nediferientiata,si vreau sa apun ca dupa acesti ani ma simt din ce in ce mai bine doar ca am momente de derealizare ce inseamna asta? Inseamna ca ma desprind de lumea reala si ma afund intr-o lume care nu e a mea.Ce e de facut? Cum sa evadez din aceasta lume??
Roxana costea
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mar 04, 2019 6:45 am

Re: DEPRESIE SI ANXIETATE

Mesaj de Roxana costea »

Poveste mea incepe cam asa.In urma cu 4 ani in urma am tras 2 fumuri dintr-o tigara drog fiind ,si am inceput sa am halucinatii,...dupa 4 ani de tratament de abilify si dulsevia am inceput sa ma simt bine dar nu excelez ma desprind de lumea reala ,am momente de timiditate,ma enervez usor,nu am rabdare,mai am momente de frica,si cam atat!! Ce este de facut? Am fost diagnoaticata cu schizofrenie nediferentiata..
Scrie răspuns