Mai simte cineva aceste lucruri

ea.iancu2171532@gmail.com
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 25, 2021 1:04 pm

Mai simte cineva aceste lucruri

Mesaj de ea.iancu2171532@gmail.com »

Bună tuturor Eu ma numesc Elena încep sa am foarte multe probleme cu mine nu mai ma suport nu mai știu ce este bine ce este rau ma doare sufletul. Ma simt singura simt ca viata nu mai are nici un rost simt ca nu mai am putere simt ca nu pot face nimic în viata asta simt ca mintea mea o ia razna și îmi este frica sa nu înnebunesc
alin86
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iul 30, 2020 8:36 pm

Re: Mai simte cineva aceste lucruri

Mesaj de alin86 »

Buna Elena!

Ceea ce simti tu am simtit si eu intr-o perioada, la fel ca si altii care au ajuns aici, si este normal sa simti asta cand treci prin niste situatii dificile de viata. Dar cu siguranta, nu vei innebuni si nici nu o vei lua razna! (Si da, si eu am simtit la un moment dat ca realmente e posibil sa innebunesc cand de fapt e doar zgomotul mintii ce te face sa simti asta)

Am vazut mesajul tau si chiar mai inainte reciteam o carte care cred ca te poate ajuta si pe tine(o poti asculta si in format audio pe youtube, citita de cineva). Cel ce a scris cartea a trecut printr-o experienta asemanatoare cu a ta intr-un moment dificil din viata, simtind ca nu "se mai suporta" fapt care i-a dat de gandit si i-a schimbat ulterior viata. E o carte foarte bine vanduta in toata lumea si cred ca te poate ajuta si pe tine...

Iar psihoterapia prin programul gandestesanatos e un medicament bun, in caz ca nu l-ai inceput inca...

Aminteste-ti ca multi au trecut pe aici, incepe cu pasi mici si cu siguranta vei incepe sa te simti din ce in ce mai bine... De fapt deja ai inceput constientizand si descriind ceea ce simti... continua si va fi tot mai bine... :)
SoareAnamaria
Mesaje: 4
Membru din: Lun Oct 13, 2014 6:11 pm

Re: Mai simte cineva aceste lucruri

Mesaj de SoareAnamaria »

Buna

Cum se numeste cartea aceea de pe youtube?
SoareAnamaria
Mesaje: 4
Membru din: Lun Oct 13, 2014 6:11 pm

Re: Mai simte cineva aceste lucruri

Mesaj de SoareAnamaria »

Buna

Cum se numeste cartea aceea de pe youtube?
alin86
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iul 30, 2020 8:36 pm

Re: Mai simte cineva aceste lucruri

Mesaj de alin86 »

SoareAnamaria scrie: Mie Apr 14, 2021 2:38 pm Buna

Cum se numeste cartea aceea de pe youtube?
Buna Anamaria

Da, observ ca n-am mentionat numele: "Puterea prezentului" e titlul cartii.
Scrie răspuns