furie

barnoveanu
Mesaje: 6
Membru din: Vin Dec 16, 2011 9:14 pm

furie

Mesaj de barnoveanu »

Exista momente in viata mea cand ma infurii foarte tare, incat ajung sa urlu la persoana impricinata de regula cand ma simt neindreptatit, dupa e[isod care de regula nu dureaza mult imi revin repede in fire si raman doar cu tristetea dar incerc sa reintru in normal
dana81
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mar 04, 2013 4:21 pm

Re: furie

Mesaj de dana81 »

Furia mea in ultimul timp s-a axat pe sotul si copii mei , binenteles ca dupa ma retrageam in camera mea si plangeam , tristetea ma apuca pentru ca stiam ca nu este bine ceea ce am facut , dar sper din tot sufletul sa ne revenim.
Psiholog Alice Marasescu
Mesaje: 16
Membru din: Mar Ian 24, 2012 1:30 pm

Re: furie

Mesaj de Psiholog Alice Marasescu »

Buna ziua,

Adesea, furia apare in urma unor ganduri si temeri.
De aceea e important sa aflam ce se afla in spatele lor, iar ulterior sa construim pasii necesari pentru a scapa de aceste stari nedorite.
Prin urmare, va invit sa va implicati in remedierea si rezolvarea problemelor legate de furie, astfel incat sa nu va mai afecteze viata si sa va puteti bucura din plin de ea.

Mult succes!
Psihoterapeut Alice Marasescu
http://www.gandestesanatos.ro
LOREAL1986
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mar 26, 2014 11:21 am

Furia

Mesaj de LOREAL1986 »

De vreo 3 ani am devenit foarte nervoasa..ma infurii foarte repede si jignesc cu usurinta(si culmea..imi jignesc doar partenerul de viata care credeti-ma,este un baiat de nota 10..)imi doresc o solutie sa redevin o fata stapana pe sine si sa nu-mi pierd prietenul din cauza iesirilor mele..cateodata si violente!
Psiholog Simona Chiriluta
Mesaje: 37
Membru din: Mar Ian 24, 2012 7:25 pm

Re: furie

Mesaj de Psiholog Simona Chiriluta »

Buna ziua Loreal.
Imi pare rau de accese de furie si de consecintele lor neplacute. Nu cred ca va este tocmai usor.
Solutia pe care vi-o oferim este terapia cognitiv-comportamentala pentru a restructura gandurile irationale care duc la aceasta furie precum si pentru a invata modalitati practice de a o preveni si de a-i face fata.
Cun un pic de curaj si de efort o veti scoate la capat cu aceasta problema.

Psiholog Simona Chiriluta
AdrianC1966
Mesaje: 24
Membru din: Vin Iul 26, 2013 12:23 pm

Re: furie

Mesaj de AdrianC1966 »

Cind ai de-a face cu o sefa cu tulburari evidente de personalitate si de comportament, cind ea nu stie decit sa tipe in orice ocazie , sa se schimbe de la ora la ora, sa nu isi recunoasca semnatura, ce a zis mai inainte, cum sa nu te enervezi ?

Iar la asta se adauga si faptul ca este si vampir energetic, o extrema combinatie !
AdrianC1966
Mesaje: 24
Membru din: Vin Iul 26, 2013 12:23 pm

Re: furie

Mesaj de AdrianC1966 »

Am momente cind nu o bag in seama ( pe sefa mea ) , zic ca ea si fac ca mine.

Femeile trebuie sa auda ce vor altfel se crizeaza.
Iar psihicul feminin nu a fost inteles pina acum de nimeni....sau totusi ?
:roll:

Hai sa o mai las in pace, in ultimele zile a fost mai pasnica, curios lucru, desi a fost si luna plina.
Scrie răspuns