Spune-ne povestea ta

AdrianC1966
Mesaje: 24
Membru din: Vin Iul 26, 2013 12:23 pm

Re: Spune-ne povestea ta

Mesaj de AdrianC1966 »

Hallo,

Pina la urma totul sta in mintea mea, nu pot da vina pe medicamente.
Daca ai autocontrol - care se obtine cu exercitiu - mie mi-a luat citeva zile bune - te simti alt om.
De pilda, de cca. 1 luna ma enervez rar, de furie nu mai poate fi vorba.
Si ma simt alt om, chiar asa !!!
Psiholog Roxana Niculescu
Mesaje: 27
Membru din: Vin Oct 28, 2011 1:35 pm

Re: Spune-ne povestea ta

Mesaj de Psiholog Roxana Niculescu »

Felicitari!
Ma bucur foarte mult ca ati exersat si ati folosit calitatile pe care le aveti!
Mult spor in continuare!
Psiholog Roxana Niculescu
Bobocelul
Mesaje: 2
Membru din: Joi Oct 24, 2013 11:45 am

Re: Spune-ne povestea ta

Mesaj de Bobocelul »

Buna, sunt o utilizatoare noua si am apelat la voi auzind de la o cunostinta de aceste servicii. Nu stiu ce sa spun despre furie decat ca dureaza de cativa ani cu intensitate mai mare sau mai mica. In general ma cramponez si totodata ma infurii atunci cand nu merg lucrurile asa cum le gandesc eu. De multe ori imi manifest furia tipand si singura care imi iese in cale e fetita mea de 8 ani aruncand asupra ei toate nelinistile mele si tratand-o cu furie. In acest moment imi este rusine de ceea ce am spus dar asta este adevarul si daca ma aflu aici este ptr ca am nevoie de ajutor. Am completat formularul primei sedinte si astept sa se intample ceva de acum incolo. Nu stiu exact cum functioneaza acest site dar mi-a aparut notificarea ca astazi am trecut de prima sedinta. Va multumesc!
Psiholog Irina Paraschiv
Mesaje: 155
Membru din: Lun Iul 02, 2012 1:17 pm

Re: Spune-ne povestea ta

Mesaj de Psiholog Irina Paraschiv »

Buna ziua,

Ma bucur ca ati apelat la ajutorul nostru si imi pare rau sa aud ca va confruntati cu aceste stari - cred ca va este foarte dificil.

Ce puteti face in continuare estesa treceti in fisa dvs la sedintele 2 si 3 gratuite care va vor ajuta sa intelegeti ce se intampla in mintea si corpul dvs atunci cand aveti aceste stari si cum va putem ajuta in continuare asa incat sa le puteti intelege si controla cat mai bine!

O zi frumoasa si nu uitati ca suntem aici pentru orice nelamurire!
Irina Paraschiv
Psihoterapeut
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
+4 0735 884 103
www.psihosolutii.ro
www.gandestesanatos.ro
AdrianC1966
Mesaje: 24
Membru din: Vin Iul 26, 2013 12:23 pm

Re: Spune-ne povestea ta

Mesaj de AdrianC1966 »

Am reusit sa ma enervez, cum nu mai facusem de 3 luni. :twisted:
Nu ma pot desparti total de trecut,nu pot uita ce mi-au facut sefii mei - mi-au nenorocit viata , mi-au ruinat sanatatea, mi-au afectat viitorul.
Buna chestie acum in prag de sarbatori, o sa am nevoie de zile intregi sa imi revin.... :shock: :shock: :shock:
As vrea sa vad si eu cum ati reactiona cu asemenea oameni pe cap 8 - 12 ore pe zi, adevarati distrugatori de personalitate, care considera subalternii drept viermi si paduchi ! :x
Doar sint si eu om, dar care este intr-o stare patologica - multumita sefiloooooorrrrrrr ! :shock: :shock: :shock: :shock:
corinavelcea@yahoo.com
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Mar 09, 2013 11:22 am

Re: Spune-ne povestea ta

Mesaj de corinavelcea@yahoo.com »

Bobocel draga,
Ma bucur ca ai apelat la acest site, la care am cerut si eu ajutor la inceputul anului 2013. Intr-adevar, aici vei gasi alinarea si linistea de care ai nevoie. Te rog sa nu renunti nici o clipa la sprijinul acesta, deocamdata zic eu e unica ta solutie de a iesi din aceasta situatie ! Eu am lucrat aici ZILNIC si pot sa spun ca abia asteptam sa deschid lectia dedicata mie si sa lucrez exercitiile. Si eu am un copilash de 5 anisori si 9 luni acum si stiu cum e cand iti versi nervii pe el. Dar nu este bine asa. Incearca sa te concentrezi asupra terapiei de aici si sa lucrezi foarte mult cu gandurile tale, cu ceea ce simti in momentul respectiv. Daca ai ajuns cumva la pastilutele psihologice, acelea sunt magice. Eu le citesc si acum la aproape un an, aproape zi de zi. Pot sa spun ca sunt un alt om. Lucrez mult cu gandurile mele, si atunci cand simt ca apare unul irational, il contracarez imediat cu diferite citate pe care le-am invatat pe de rost si care ma calmeaza. Daca crezi ca te pot ajuta si eu, poti sa-mi raspunzi aici. Succes iti doresc si ai grija sa nu iti mai versi nervii pe printesa ta.
Banica Nicoleta
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iun 02, 2017 12:20 pm

Re: Spune-ne povestea ta

Mesaj de Banica Nicoleta »

Buna ziua Ma numesc Banica Nicoleta si de pe 4 ianuarie 2016 viata mea nu mai e la fel.
S a schimbat in mod negativ...am stari de tristete..de suforie..plang..am insomnii..cu greu ma i.a somnul...atacuri de panica..ganduri negative..nu stiu ce sa ma mai fac :( plang si iar plang i am spus si prietenui meu dar a spus ca sa ma duc la psiholog atunci cand o sa muncesc ca costa
Va rog cei care au trecut prin asa ceva va rog ajutati ma dati mi sfaturi..
0722670661 nr meu de tel doar cei care imi inteleg povestea..
Scrie răspuns